Yalı Çapkını Efe kimdir? Efe Han’ı oynayan Fırat Çelik kaç yaşında? Fırat Çelik hangi dizilerde oynadı?

[ad_1]

Yalı Çapkını Efe kimdir? Efe Han'ı oynayan Fırat Çelik kaç yaşında? Fırat Çelik hangi dizilerde oynadı?

Yalı Çapkını dizisinde Efe’ye Fırat Çelik hayat veriyor. Fırat Çelik katıldığı programlar ve yer aldığı dizilerle dikkat çekti. Oyunculuğu ilk yaşlardan itibaren isteyen Fırat Çelik hakkında bilgiler haberimizde… 

Fırat Çelik kimdir?

Fırat Çelik (d. 25 Mart 1981, Ostfildern, Almanya) Türk dizi, sinema ve tiyatro oyuncusudur. Fırat Çelik, Almanya Federal Cumhuriyeti’nin Stuttgart bölgesinde yer alan Ostfildern şehrinde doğdu. İki yaşındayken Türkiye’ye dönmeye karar veren ailesiyle birlikte dokuz yaşına kadar Tunceli’de yaşadı. İki ablası bir kız kardeşi olan Fırat Çelik ailenin tek erkek çocuğudur.

 

Tunceli’de altı yıl yaşadıktan sonra ailesi ile beraber Paris’e yerleşmeye karar verdiler. Doksanlı yıllarda göç ettikleri Fransa’da eğitim gören Fırat Çelik, Paris’in banliyösü Champigny-sur-Marne’da Louise Michel Ortaokulu’ndan sonra Langevin Wallon Lisesi’nde ekonomi ve idari bilimler okudu. 19 yaşında babasına yardım etmek için çalışma kararı veren Fırat Çelik, Paris’e taşındı ve burada pek çok işin yanında mankenlik de yapmaya başladı.

 

 

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*