SanalEtkinlik.com’dan etkileşim odaklı Sanal Aktiflik 2.0!

SanalEtkinlik.com’dan etkileşim odaklı Sanal Aktiflik 2.0!

Sanal aktiflik platformu SanalEtkinlik.com, etkileşimin merkezde olduğu interaktif sanal etkinlikler için Sanal Aktiflik 2.0’ı duyurdu. Sanal ...

Sanal aktiflik platformu SanalEtkinlik.com, etkileşimin merkezde olduğu interaktif sanal etkinlikler için Sanal Aktiflik 2.0’ı duyurdu. Sanal Aktiflik 2.0, yeni etkileşim araçları, networking kurguları, matchmaking ve akıllı teklifler ile iştirakçilerin teğe bir yahut kümeler halinde bir ortaya gelmelerine, tanışmalarına ve etkileşmelerine imkân tanıyor.

Platform; sanal fuaye, audio-only oturumlar, speed networking, 1-1 ve küme toplantılar, iştirakçilerin kendilerinin organize ettiği oturumlar üzere bir çok yeni etkileşim özellikleriyle, iştirakçilerin yayın izleyen pasif bireyler değil, interaktif şahıslar olmasını sağlıyor: İştirakçilerin birbirleriyle, konuşmacılarla, sponsor ve expo/fuar standlarıyla kolaylıkla etkileşmelerini sağlayarak aktiflik tecrübesini ve sonuçlarını herkes için zenginleştiriyor. Ayrıyeten, SanalEtkinlik.com Web Stüdyo ile konuşmacıların aktiflikle ve iştirakçilerle kontaklarını koparmadan ve bilgisayar haricinde bir donanıma muhtaçlık duymadan yapılan bulut tabanlı profesyonel yayınlar, hem yapım kalitesini yükseltiyor, hem de oturumlardaki etkileşimi destekliyor.

eventIQ kurucusu Akın Sarıözkan, “Etkinlik yayınını dilediğiniz vakit izlemek mümkün fakat aktifliğe katılan tüm şahısları, konuşmacıları ve markaları dilediğiniz vakit bir ortada bulmak pek mümkün değil. Münasebetiyle, öteki iştirakçilerle bir ortaya gelme, tanışma ve networking fırsatları etkinliklere canlı iştirak motivasyonunu arttıran en kıymetli hususlar haline geliyor. Aktiflik organize edenlerin, içerik, program, yayın yapımı vb. hususların yanında aktifliğin etkileşim tarafını da stratejik olarak planlamaları gerekli.” dedi.

NETWORKING

Sanal Fuaye; aktiflik öncesinde, oturum ortalarında yahut program içerisinde ayrılmış vakitlerde iştirakçilerin buluşmalarını, tanışmalarını, sohbet etmelerini sağlayan sanal bir alandır. İştirakçiler kendi profil fotoğraflarından oluşan avatar’ları ile bu alanda gezinebilir, tanıdıklarıyla yahut orijinal beşerlerle görüntü görüşmeler başlatabilir yahut mevcut bir sohbete katılabilirler.

Audio-Only Oturumlar; son periyotta hayli tanınan hale gelen ClubHouse, Twitter Spaces üzere platformlarda olduğu üzere yeni bir aktiflik oturum tecrübesi sunuyor. İştirakçilerin yalnızca konuşmacıları dinlemediği, kelam alarak anında konuşmaya katılabildiği bu oturumlarda rastgele bir sunum, görüntü yayını da olmadığı için geniş iştirakli, interaktif ve ilgi cazibeli oturumlar düzenlemek mümkün.

Speed Networking; iştirakçileri aktiflik organizatörünün evvelce belirlediği kriterlere nazaran ve müddet için rastgele eşleştiriyor ve görüntü görüşme yapmalarını sağlıyor. Katılanlar, dilek ederlerse birbirleri ile irtibat bilgilerini değiştirebiliyorlar. Bu kurgu, alıcı-satıcı, öğrenci-öğretmen, eski mezun-yeni mezun, A departmanı-B departmanı üzere örneklenebilecek sınırsız kombinasyonda eşleştirmeler imkan sağlar.

1-1 Toplantı; tanışmak istedikleri iştirakçilerden toplantı talep edebilirler ve aktifliğin toplantılar için ayrılan vakit dilimi içerisinde toplantılarını yapabilirler.

SPONSORLAR ve EXPO İŞTİRAKÇİLERİ İÇİN ARTI BEDEL

Sanal stantlar, iştirakçilerin sponsor ve expo iştirakçileri ile yüz yüze irtibat kurmasına ve nitelikli potansiyel iş irtibatları oluşturmasına imkan tanır. İştirakçiler, bir tıklama ile temsilcilerle canlı bir imajlı toplantı başlatabilirler. Sanal Aktiflik 2.0, birebir vakitte yeni etkileşimli sponsorluk yetenekleri de sunuyor ve organizatörlere etkinliklerinden daha yeterli geri dönüş almaları için daha fazla seçenek sunuyor.

WEB STÜDYO

SanalEtkinlik.com Web Stüdyo ile yayın içeriğini ve konuşmacıları bir ortaya getirerek, profesyonel yayınları çarçabuk yapmak mümkün.

Web stüdyo ile kendilerine özel orta yüzlerden oturumlara bağlanan konuşmacılar, oturumun merkezinde olup, iştirakçiler ile etkileşebiliyor, farklı uygulamalar üzerinden yayına alındıkları vakit olduğu üzere bir temassızlık yaşanmıyor.

Herkesin kullanabileceği kadar kolay lakin profesyonel beklentileri de karşılayan web stüdyo ile yayın sunucularımızdan yapıldığı için, rastgele bir kesinti, ilişki, bant genişliği sorunu yaşanmaz, kolay bilgisayar haricinde bir donanım gereksinimi olmaz.

SANAL FOTOĞRAF KABİNİ

Sanal aktiflik iştirakçileri sanal fotoğraf kabinini kullanarak, markalanmış art planlar, çerçeveler ve sticker’lar ile selfie çekip, kendileri için küçük bir cümbüş ve hoş bir anı yaratabiliyorlar.

İştirakçilerin kendileri tarafından üretilmiş, yapay zekâ ile işlenmiş bu görsel içeriklerin toplumsal medyada paylaşılması ile de etkinlikler daha geniş kitlelere erişim imkanına kavuşuyor.

Her tipte ve büyüklükteki sanal aktifliklerin süratlice organize edilmelerine ve çarçabuk yönetilmelerine imkan sağlayan esnek bir platform olan SanalEtkinlik.com, yenilikçi çalışmalarına devam ediyor. Bir aktifliğin gereksinim duyduğu kayıt, bilet satış, konuşmacı ve program idaresi, yayın, etkileşim, moderasyon ve raporlama üzere tüm süreç ve süreçleri bir ortada tek bir platform üzerinde sunduğu için, aktiflik organize etmek isteyenlerin öbür hiç bir tahlile ve takviyeye gereksinimi yok!

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)