Novartis Türkiye Sağlık Tahlilleri Direktörlüğü’ne yeni atama

Novartis Türkiye Sağlık Tahlilleri Direktörlüğü’ne yeni atama

Novartis Türkiye Sağlık Tahlilleri Yöneticiliği misyonuna Dr. Murat Aşık atandı. Kısa bir mühlet evvel kurulan Sağlık Tahlilleri iş ünitesi ...

Novartis Türkiye Sağlık Tahlilleri Yöneticiliği misyonuna Dr. Murat Aşık atandı. Kısa bir mühlet evvel kurulan Sağlık Tahlilleri iş ünitesi kapsamında Aşık, Tedavi Hizmetleri ve Yeni Moleküller gruplarına liderlik edecek.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr. Murat Aşık, uzmanlık eğitimini birebir üniversitede İç Hastalıkları alanında tamamladı. Mesleğine 2000 yılında çeşitli özel ve kamu kuruluşlarında iç hastalıkları, acil ve ağır bakım doktoru olarak başlayan Aşık, daha sonra Özel Okmeydanı Hastanesi’nin başhekimliği vazifesini üstlendi. Başhekimlik vazifesi akabinde MSD’de 16 yıl boyunca medikal, pazarlama, pazar erişim, sağlık siyaseti, kurumsal irtibat, kurumsal toplumsal sorumluluk üzere çeşitli alanlarda çalıştı. 2011 yılında MSD’nin İsviçre ofisine transfer olarak Orta Doğu, Doğu Avrupa ve Afrika’dan sorumlu Sağlık Siyasetleri Yöneticisi olarak misyon aldı. Aşık, tıpkı yıl Sabancı Üniversitesi’nde Executive MBA programını tamamladı.

2019 yılında Türkiye’ye dönen ve Acıbadem Sağlık Grubu’nda medikal, klinik, araştırma, inovasyon ve ticarileşme hususlarını kapsayan vazifelerde bulunan Dr. Murat Aşık, evli ve bir çocuk babasıdır.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)