MÜSİAD Konya Şubesi’nden deprem bölgesine yardım

[ad_1]

MÜSİAD Konya Şubesi, 10 ili etkileyen Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden zarar görenler için yardım tırları gönderiyor. MÜSİAD Konya Şube Başkanı M. Hilmi Kağnıcı, bu büyüklükte bir depremin Türkiye tarihinde hiç görülmediğini, herkesin bu zor günlerde gücünün yettiğince bölgeye yardım etmesi gerektiğini ifade etti.

Konya’nın yardım ve koordinasyon için görevlendirildiği il olan Hatay’a yardım tırları ve araçları Pazartesi gününden itibaren intikal etmeye başladı.

musiad-konya-subesinden-deprem-bolgesine-yardim-1.jpg

Bu büyüklükte bir depremin Türkiye tarihinde hiç görülmediğini, herkesin bu zor günlerde gücünün yettiğince bölgeye yardım etmesi gerektiğini ifade eden MÜSİAD Konya Şube Başkanı M. Hilmi Kağnıcı “MÜSİAD Konya Şubesi olarak, bölgeyle koordinasyon halinde ilk andan itibaren yardım seferberliği başlattık. Devletimiz, Konya olarak bizi Hatay’a yardım ve koordinasyon için görevlendirdi. Pazartesi günü 3-4 saat içinde acil ihtiyaç olan maddelerden; battaniye, nitelikli kaban, kazak, temel gıda maddeleri, ısıtıcılardan oluşan bir tır dolusu yardımı Hatay’a gönderdik. Salı günü de 1 tır su, 1 tır gıda olmak üzere 2 tırı daha Hatay’a gönderiyoruz. Bugünler en çok birlik beraberlik içinde olmamız gereken günler. Deprem bölgesinden aldığımız bilgilere göre çok sayıda yardıma ihtiyacı olan vatandaşımız var, onların yaralarını sarmak, ihtiyaçlarını gidermek için elimizden gelen tüm imkânları seferber ediyoruz. Biz MÜSİAD olarak, tüm üyelerimizi, tüm sanayicileri ve işadamlarını bölgeye yardım için seferberliğe çağırıyoruz. Birlikte oluşturacağımız enerji ve moral ile bu zor günleri en kısa zamanda atlatacağımıza inanıyoruz. Depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Rabbim ülkemizi her türlü afet ve felaketten korusun” şeklinde konuştu.

musiad-konya-subesinden-deprem-bolgesine-yardim-2.jpeg

Maddi bağışlar için hesap numarası bilgileri ise şu şekilde:

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Konya Şubesi

Kuveyt Türk Katılım Bankası TR980020500009598510000002

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*