Kütahya Porselen Rosa ve Hypnose Koleksiyonları ile 2 mükafata layık görüldü

Kütahya Porselen Rosa ve Hypnose Koleksiyonları ile 2 mükafata layık görüldü

Kütahya Porselen dizaynda sonları aşan yaklaşımının yeni temsilcisi olan koleksiyonlarıyla, dünyanın en itibarlı mükafatlarını kazanmayı ...

Kütahya Porselen dizaynda sonları aşan yaklaşımının yeni temsilcisi olan koleksiyonlarıyla, dünyanın en itibarlı mükafatlarını kazanmayı sürdürüyor. Yeni teknolojiler kullanarak geliştirdiği inovatif dizaynlarını dünya sofralarıyla buluşturan marka, sahip olduğu sürdürülebilir üretim stratejisi ile atık materyallerin geri dönüştürülerek sofralara kazandırılmasına da liderlik ediyor.

Kütahya Porselen, dünyanın en itibarlı ödül programlarından biri olan iF Design Award’tan 2 mükafatla döndü. Dizaynda sonları zorlayan yaklaşımının son temsilcilerinden Rosa isimli koleksiyon ile atık gereçler kullanılarak sofralara kazandırılan Hypnose isimli koleksiyon, iF Design Award 2021’de eser disiplininde ev/sofra eşyası kategorilerinde 2 mükafata layık görüldü.

100 geri dönüşümle geleceğe ilham veren koleksiyon

Tümüyle atık gereçler kullanılarak tasarlanan, Kütahya Porselen’in yüksek teknolojisi ve inovasyondaki gücüyle üretilen Hypnose koleksiyonu, 100 geri dönüştürülmüş porseleni sofralara kazandırıyor. Bu yaklaşımıyla da geleceğe ilham veren, tabiata hürmet duyan ve hypnotik etkiyi hissettiren sonsuz bir döngü yaratıyor. Hayatın doğal döngüsünden ilham alınarak tasarlanan koleksiyon, sahip olduğu özgün desen ve renkleriyle de eşsiz sofralar yaratıyor. ‘‘Tek ve benzersiz’’ her bir eseriyle sofralara kendini özel hissettiriyor. İnsan odaklı geri dönüşüm ideolojisiyle üretilen koleksiyon, Kütahya Porselen’in doğal kaynakların verimli kullanıldığı sürdürülebilir bir dünya için üstlendiği sorumlulukların bir yansımasını oluşturuyor.

Gül yapraklarından ilham alan koleksiyon

İlhamını yağmurlu bir günde gülün taç yapraklarına dolan yağmur damlacıklarından alan Rosa koleksiyonu; sofralarda sakin, huzurlu ve güzelleştirici bir tesir yaratıyor. Hayli geniş bir kullanım alanı sunarak, kullanıcıda sofra hazırlarken bir buket hazırlamanın verdiği rahatlama hissini yaratıyor. Koleksiyonun tabak kümesi, yan görünüşte sahip olduğu asimetrik dış sınırı ile gül yaprağının dinamik hareketini yansıtıyor. Duygusal tasarım nesneleri ortasında yer alan tuzluk ve biberlik ise dokunma duyusuna hitap ediyor. Kullanıcı muhtaçlıkları araştırılarak tasarlanan koleksiyon, kullanıcıların özel günlerde kullanmak için şık ve farklı lakin birebir vakitte yalın bir yemek ekibine olan muhtaçlıklarını karşılıyor. Kesimleriyle kullanıcının fonksiyonel beklentilerini karşılayarak, yeni yeme içme eğilimleri ile farklılaşan sofra kültürlerine paha katıyor. Toz pembe rengiyle gülün hissini hissettirirken, farklı eserlerle çarçabuk kombin yapılmasına imkân veriyor.

Hayatın tüm alanlarına dokunuyor

Sofra estetiğinden konut dekorasyonuna kadar hayatın tüm alanlarına bedel katan Kütahya Porselen, dizaynlarında harikalıkta sonları aşan bir yaklaşım sunuyor. Vakti yakalayan dizaynlarıyla şık, estetik ve şık koleksiyonlara imza atan Kütahya Porselen, tabiat ve insan üzere yaşayan organizmalardan ilham aldığı koleksiyonlarıyla tüm vakitlerin ruhunu yakalıyor. Sürdürülebilir üretim stratejisiyle atık materyaller kullanarak geliştirdiği yeni koleksiyonlarıyla tabiatla kurduğu dostluğu pekiştiriyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)