Gölbaşı Belediye Lideri Ramazan Şimşek’ten 23 Nisan İletisi

Gölbaşı Belediye Lideri Ramazan Şimşek’ten 23 Nisan İletisi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hasebiyle bir bildiri yayımlayan Gölbaşı Belediye Lideri Ramazan Şimşek “Bugünün küçüğü yarının büyüğü ...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hasebiyle bir bildiri yayımlayan Gölbaşı Belediye Lideri Ramazan Şimşek “Bugünün küçüğü yarının büyüğü olan çocuklarımız geleceğimizin mimarı olacaktır” dedi.

Gölbaşı Belediye Lideri Ramazan Şimşek Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 101. Kuruluş yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle bildiri yayımladı. Lider Şimşek bildirisinde şu tabirleri kullandı: “23 Nisan 1920, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı, bağımsızlık ve ulusal irade hâkimiyetimizi dünyaya ilan ettiğimiz tarihtir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği üzere “Egemenlik kayıtsız kuralsız milletindir” Bütün dünya çocuklarına armağan edilen tek bayram olan 23 Nisan ise Türkiye Cumhuriyeti’nin, çocuklarımızın omuzlarında yükseleceğine olan inancın tabiridir. 23 Nisan 1920 ruhu, gelecek jenerasyonlara aktaracağımız en büyük emanetimizdir. İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin birinci Lideri, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor. Çocuklarımızın, tüm dünya çocuklarının bayramını yürekten kutluyorum.”

Gölbaşı’nın çocuklarına da seslenen Lider Şimşek bu keyifli günün sevincini balkonlara ve camlara taşımak için davette bulundu ve şunları söyledi: “Sevgili çocuklarımız, bayrağımıza gönülden bağlı, vatanımıza güzel, milletimize yararlı, ailelerinize, arkadaşlarınıza hürmet ve sevgi dolu olmanız tüm ümidimiz. Çağdaş Türkiye’de en büyük muhtaçlığımız bilim ve teknolojinin ışığı ile birçok 101 yıllar geçirmek. Bu sene 23 Nisan coşkusunu evlerinizde yaşayacak olsanız da biliyoruz ki en yakın vakitte coşku dolu meydanlarda yine buluşacağız. Umarım bu günleri en kısa vakitte atlatır, Gölbaşı parklarını, sokaklarını sevincinizle doldurursunuz. Bugünümüzün, geleceğimizin umudu olan siz bedelli çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun. Gözlerinizden öperim…”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)