Gerçekte Sultan Tuğrul kimdir? Tarihte Sultan Tuğrul var mı? Selçuklu döneminde Sultan Tuğrul var mı?

[ad_1]

Gerçekte Sultan Tuğrul kimdir? Tarihte Sultan Tuğrul var mı? Selçuklu döneminde Sultan Tuğrul var mı?

Sultan Tuğrul dizi ve filmler başta olmak üzere kitaplarda da yer almaktadır. Birçok kişi de Sultan Tuğrul isminin tarihteki önemini araştırıyor. Peki ama Sultan Tuğrul kimdir?  İşte Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde rol alan Barış Bağcı hakkında bilgiler…

Alparslan Büyük Selçuklu Tuğrul Bey kimdir?

Büyük Selçuklu Devleti’nin ilk hükümdarı olan Tuğrul Bey, aynı zamanda devletin de kurucusudur. Selçuk Bey’in torunu Tuğrul Bey’in hiç çocuğu olmamıştır. Sultanlık döneminde ülke topraklarını Anadolu’ya kadar genişletti.

Barış Bağcı kimdir?

Barış Bağcı, 27 Mayıs 1975 yılında Karaman’da doğdu. Konya Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun oldu. Trabzon Devlet Tiyatrosunda görev aldıktan sonra İstanbul Devlet Tiyatrosunda görev aldı. 2012018 yılları arasında TRT’de yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinde Moğol kumandanı Baycu Noyan karakterini canlandırdı. 2017-2020 yılları arasında Çember adlı polisiye dizisinde Başkomiser Barış, 20-2021 yılları arasında Masumlar Apartmanı dizisinde Cüneyt karakterlerini oynadı. Şimdilerde ise ünlü oyuncu Alparslan: Büyük Selçuklu dizisinde Tuğrul Bey karakterini canlandırıyor.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*