Emre Dorman merak uyandırdı: Birün Aktaş kimdir? Emre Dorman kimdir? Birun Aktaş instagram

[ad_1]

Emre Dorman merak uyandırdı: Birün Aktaş kimdir? Emre Dorman kimdir? Birun Aktaş instagram

Birün Aktaş’ın sunumu, Emre Dorman’ın ve değerli konukların katkılarıyla “Emre Dorman ile Aklımdaki Sorular” yeni bölüm 00.15’te TV8’de yayınlanıyor. Peki ama Birün Aktaş ve Emre Dorman kimdir? 

Birun Aktaş kimdir?

Birun Aktaş bir sunucudur. TV8’de Aklımdaki Sorular programını sunmaktadır. Birun Aktaş’ın instagram hesabında yaklaşık 10 bin takipçisi bulunmaktadır. 

Emre Dorman kimdir?

Akademisyen olan Emre Dorman aynı zamanda ilahiyatçı ve araştırmacı yazardır. Televizyon programı da sunan Dorman, 23 Mart 1979’da İstanbul’da doğmuştur. Acıbadem Üniversitesi’nde öğretim üyesi olan Yardımcı Doç. Dr. Emre Dorman Marmara Üniversitesi’nden mezundur. Yardımcı Doç. Dr. Emre Dorman Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Kelam Bilim Dalında yüksek lisans yaptı. 2014. 2009 yılında da doktora tezini tamamlayan Emre Dorman Acıbadem Üniversitesinde ve Bahçeşehir Üniversitesinde Felsefe grubu derslerine girmektedir.

Yardımcı Doç. Dr. Emre Dorman, akademik çalışmaları yanı sıra Tv8’de “Emre Dorman ile Aklımdaki Sorular” programını hazırlayıp sunmuştur.

Eserleri:

Kur’an’daki Temel Emirler Ve Yasaklar (2011), Ölüm Gerçeği Üzerine Bir Deneme (2011), Evrenin Ve Yaşamın Kökeni Üzerine (2011), Ölüm Gerçeği Üzerine (İngilizce, 2012), Duanız Olmasa Ne Öneminiz Var? (2013), Dini Konularda Kendini Kandırmanın 40 Yolu (2014), Din Neden Gereklidir? (2015), Allah’a Öğretilen Din (2016), Allah’ın Parmak İzi (2016), Kendini Kınayan Nefis (2017), İslam Ne Değildir (2018).

 

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*