CHP Niğde Vilayet Lideri Adem’den 23 Nisan Kutlaması

CHP Niğde Vilayet Lideri Adem’den 23 Nisan Kutlaması

CHP Niğde Vilayet Lideri Erhan Adem bildirisinde: “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101’inci yılını coşkuyla kutladığımız bu günde ...

CHP Niğde Vilayet Lideri Erhan Adem bildirisinde:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101’inci yılını coşkuyla kutladığımız bu günde geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, kalpleri vatan ve millet sevgisiyle dolu, vazife ve sorumluluklarına yürekten bağlı, niyetli beşerler olarak yetişmesi en büyük dileğimizdir.

Egemenlik kayıtsız, kuralsız milletindir anlayışıyla parlamenter demokrasi ve cumhuriyetin temellerinin atıldığı günlerde, aziz milletimiz muasır medeniyetler düzeyinin ötesine geçme ve kendi iradesi ile kendini yönetebilme yolunda büyük bir azim ve kararlılık göstermiştir.

Bunun için de dünyada eşi gibisi görülmemiş bir bağımsızlık ve ulusal egemenlik uğraşına girerek, tarihe mükemmel bir kurtuluş destanı yazdırmıştır. Mustafa Kemal Atatürk, çocukları milletin geleceği olarak gördüğünden onlara duyduğu sarsılmaz itimadın ve büyük sevginin sözü olarak, 23 Nisan’ı çocuklara armağan etmiştir. Bu his ve niyetlerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının tüm Dünya çocuklarının sağlık, barış, refah ve huzur içerisinde yaşamasına vesile olmasını diliyorum. Koronavirüs’den derin etkilenen çocuklarımızın yarınları için önlemlere uyalım” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)