Bu ülkenin her bir karışını spor tesisiyle donattık

[ad_1]

ÜMRANİYE Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Birol Hayal yüzme havuzunun açılış törende konuşan Bakan Kasapoğlu, “Birileri yerli yatırımlarımızı, milli çalışmalarımızı havalimanlarımızı, köprülerimizi, tünellerimizi yerden…

ÜMRANİYE Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Birol Hayal yüzme havuzunun açılış törende konuşan Bakan Kasapoğlu, “Birileri yerli yatırımlarımızı, milli çalışmalarımızı havalimanlarımız​​​​​​​ı, köprülerimizi, tünellerimizi yerden yere vurdular. Şimdi İHA’larımızla, SİHA’larımızla uğraşıyorlar. Bu süreçte hamdolsun yine diğer alanlarda olduğu gibi bu ülkenin her bir karışını spor tesisiyle donattık. Köylere kadar en ücra noktalara kadar artık Türkiye’nin güçlü bir spor altyapısı var” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ümraniye Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Birol Hayal yüzme havuzunun açılış törenine katıldı. Ümraniye Akademi Birol Hayal Yüzme Havuzu’nun yan tarafındaki alanda gerçekleştirilen törene Bakan Kasapoğlu’nun yanı sıra Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, ilçe protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“YARINLARIN ŞAMPİYONLARI YETİŞECEK”

Törende konuşan Bakan Kasapoğlu, “Ümrayine’nin enerjisi, Ümraniye’nin dinamizmi bugün yeni bir yatırımla güç kazanıyor. Ümraniye işte buradaki gibi birbirinden yetenekli gençlere sahip. Yüreğiyle cesaretiyle, enerjisiyle çok güzel gençleri var. İnanıyorum ki bu havuzdan, bu imkanlardan, bugünlerin, yarınların şampiyonları yetişecek. Ben bu güzel tesisin, başta Ümraniye’mizin gençlerine, değerli hanımefendilere ve kıymetli halkına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Çok değerli Ümraniyeliler İstanbul dünyanın en güzel şehri. Yedi, tepeli bu şehrin her bir karışında hamdolsun, ülkemizin her bir karışında olduğu gibi icraatlarımızda Cumhurbaşkanımızın liderliğinde mührümüz var, alın teri var. Ve 20 yıldan beri bu noktada hiçbir şekilde hiçbir engele aldırmadan, hiçbir şekilde durmadan, duraksamadan çalıştık. Yapmaya devam ettik. Birileri beceremezsiniz dediler. Hamdolsun başardık. Millete hizmet etmenin yolunu kesmeye çalıştılar, işte o zihniyetlerle çarpışa çarpışa mücadele ede ede bugünlere geldik. Onlar halen yıkmanın vaadini veriyorlar, yok etmenin menfiliğin söylemiyle yürüyorlar. Ama biz sizlerle birlikte her daim ifade ettiğimiz gibi durmak yok, yola devam diyoruz” dedi.

“TÜRKİYE’NİN GÜÇLÜ BİR SPOR ALTYAPISI VAR”

Konuşmasına devam eden Bakan Kasapoğlu, “İstanbullular, Ümraniyeliler çok iyi biliyor. 1994’de Sayın Cumhurbaşkanımızın bu şehre belediye başkanı olduğundaki bu şehrin halini ve sonrasında bu şehrin tutup nasıl ayağa kaldırıldığını, bu şehrin gülistana çevrilişini bu millet biliyor. Bu millet, bu şehrin çöp kokusundan patlayan çöplüklerden, akmayan sulardan, işte o çöplükleri Ümraniye çok iyi biliyor geçmişte, akmayan suları biliyor, bozuk yolları biliyor ve o günlerden bugüne hizmetle, eserle üretimle buluşmasını da çok iyi biliyor. İşte 20 yıllık süreç; Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, ulaşımdan, sağlığa, sağlıktan eğitime, eğitimden altyapıya, şehirciliğe, kültüre, sanata, gençlik yatırımlarına, tarıma, spora kadar dünyanın önde gelen ülkelerinden biri halinde bir yatırımla Türkiye’nin kucaklaşmasını. Tabii birileri her zaman olduğu gibi bu yatırımları başka şekilde ifade etmeye, algılarla başka yöne çekmeye çalıştı. Yerli yatırımlarımızı, milli çalışmalarımızı havalimanlarımızı, köprülerimizi, tünellerimizi yerden yere vurdular. Şimdi İHA’larımızla uğraşıyorlar, SİHA’larımızla uğraşıyorlar. Bu süreçte hamdolsun yine diğer alanlarda olduğu gibi az önce İsmet Başkan’ımın ifade ettiği gibi bu ülkenin her bir karışını spor tesisiyle donattık. Köylere kadar en ücra noktalara kadar artık Türkiye’nin güçlü bir spor altyapısı var” diye konuştu.

Sözlerine devam eden Bakan Kasapoğlu, “Çocuklarımız, evlatlarımız fırsat eşitliği ilkesi gereği en kolay şekilde bu imkanlara ulaşsınlar istedik. İlmek ilmek ördük, okullarında verimli vakit geçirsinler dedik. Türkiye spor ülkesi olsun dedik. Spora herkes erişsin, herkes sağlıklı olsun istedik. Tabii yine bizi başka şekilde itham ettiler. Bina yapmakla övünmeyin dediler. Bu hayata nasıl baktığınız çok ama çok mühim. Biz bu tesislere baktığımızda bina görmüyoruz. Bu havuzlara baktığımızda yüzme öğrendiği için gözü ışıldayan çocukları, kadınları görüyoruz. Buralarda antrenman yapıp müsabakalara hazırlanan ay yıldızlı en yükseklerde dalgalandıran şampiyonları görüyoruz. İstiklal Marşı’mızı görüyoruz. İşte bu anlamda başkanım az önce sordu: Bundan tam 4 yıl önce demiştik ya yüzme bilmeyen kalmasın, hedef 1 milyon diye. Başkanım hamdolsun o hedefi, öncelikle 1 milyonu gerçekleştirdik ve 2022 sonu itibariyle tam 5 milyondan fazla kişiye yüzme öğrettik, işte sizlerle beraber” ifadelerini kullandı.

“BAŞVURAN HER ÖĞRENCİMİZİ YURTLARIMIZA YERLEŞTİRDİK”

En güçlü yurt altyapısının Türkiye de olduğunu ifade eden Bakan Kasapoğlu, “190 bin olan yurt kapasitesini ve pek çoğunu da yeniden inşa ederek 850 bine taşıdık. 800’den fazla yurt, 850 bin kapasiteyle hamdolsun birer yaşam alanı olarak, dört dörtlük sağladığımız imkanlarla yurtlarımız bir gurur vesilesi bir iftihar tablosu. 2022-2023 eğitim döneminde İstanbul’umuzda rekor bir yurt başvurusuyla karşılaştık ve yine aynı çerçevede rekor bir yerleştirme oranıyla İstanbul’umuzda yurtlara başvuran her öğrencimizi yurtlarımıza yerleştirdik. Tabii İzmir’de farklı mı? Değil. İzmir’de de Ankara’da da Adana’da da Mersin’de de yüzde yüz yerleştirme. Bu bir rekordur. Türkiye yüzyılının arifesinde gerçekleşmiş Türkiye yüzyılı adına umut vadeden, ümit vadeden bizleri büyük bir heyecana sevk eden bir rekordur” diye konuştu.

“AYNI KUDRETLE DEVAM EDERİZ”

Türkiye’nin çok önemli bir eşikte olduğunu söyleyen Bakan Kasapoğlu, “Cumhuriyetimizin 100. yılı ve Türkiye yüzyılının ilk adımındayız. Bizler hep birlikte bu ilk adımı ne kadar sağlam ve ne kadar güçlü gerçekleştirirsek işte yürüyüşümüzün sonraki süreçlerinde de aynı kudretle devam ederiz. İşte bu kritik süreçte inanıyorum ki, aziz milletimiz tıpkı 20 yıllık süreçte olduğu gibi bu kutlu emaneti yine ehline en güçlü şekilde teslim edecek. Biz buna inanıyoruz” dedi.

“150 YILLIK HİZMETLERİMİZİ 20 YILA SIĞDIRDIK”

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ise “Bu hizmetlerimizi hep beraber AK Parti hükümetlerimizde Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, sayın bakanlarımızla birlikte ulaşımdan sağlığa, milli eğitimden spora ve alt yapılarda tamamen ne gerekiyorsa 150 yıllık hizmetlerimizi çok şükür 20 yıla sığdırdık” dedi.

Bakan Kasapoğlu: Bu ülkenin her bir karışını spor tesisiyle donattık

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*