Berdan Mardini kimdir? Survivor 2023’ün ilk yarışmacısı Berdan Mardini oldu!

[ad_1]

Berdan Mardini kimdir? Survivor 2023’ün ilk yarışmacısı Berdan Mardini oldu!

Survivor 2023 için geri sayım sürerken yarışmacılarla ilgili beklenen ilk açıklama Acun Ilıcalı’dan geldi. Twitter hesabından açıklamada bulunan Ilıcalı bu sezonun ilk yarışmacısının Berdan Mardini olduğunu duyurdu. Ilıcalı geçtiğimiz haftalarda formata ilişkin yaptığı açıklamada “Survivor 2023’e hazır mısınız? Bu seneki sloganımız şu: Survivor akıl oyunları! Ada yaşamı ya da performansın dışında aklın da ön planda olduğu yeni bir Survivor geliyor. Yaşım var, hafif kilom var, çok yüzemem, çok koşamam demeyin, belki de pratik zekanız size oyunları kazandıracak. Hemen başvurun ve Survivor 2023’e katılma şansına sahip olun” ifadelerini kullanmıştı.

BERDAN MARDİNİ KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Anne ve babası Mardin’in Yaylabaşı köyünden olan Mardini, 5 Kasım 1978’de Diyarbakır’da doğdu. İlkokul ikinci sınıfa kadar Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde okudu. Daha sonra babasının tayini çıkınca, ailesiyle birlikte Isparta’nın Gelendost ilçesine taşındı. İlkokul üçüncü sınıfa Gelendost’ta devam etti. O yıllarda yeteneği ön plana çıkmaya başlıyordu. Okulda oynadığı piyes, tiyatro gibi sanat alanlarında sesinin güzelliği çevresi tarafından fark edildi.

Bir iki yıl Bakırköy’de sahne aldıktan sonra Etiler Zorba Taverna haftanın bir günü türkü gecesi yapmasını istemişti. Pazar günleri orada çıkmaya başladı. Bir dönem sonra şu sıralar da sahne aldığı yer olan Taksim Mektup Bar’da çıkmaya başladı. Sahne yıllarına başladıktan sonra kendisinden iki yaş büyük olan abisi de gitar çalmaya başlayarak Berdan’a sahnede eşlik etmeye başladı. Nihayet profesyonel çalışması 2000 yılının kasım ayında piyasaya çıktı. Albümü Canan Prodüksiyon tarafından yapılmıştı. Ama gerek yapım hatası gerekse tanıtım hatası kitlelere onu ulaştıramamıştı. Bu albüm kendisi için iyi bir tecrübe oldu. 2000 yılından 2002 yılına kadar bu anlamda mücadele verdi ve sonunda istediği albümü yaptı.

Survivor Turabi Çamkıran'ın büyük değişimi!

Survivor Turabi Çamkıran’ın büyük değişimi![ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*