Aksigorta, ‘Bambaşka Sigortacılık Akademisi’ ile Kesimin Gelişimine Katma Paha Sağlayacak

Aksigorta, ‘Bambaşka Sigortacılık Akademisi’ ile Kesimin Gelişimine Katma Paha Sağlayacak

Sigorta dalının en kıymetli oyuncularından biri olan Aksigorta, kesimin gelişimini desteklemek ve daha ileriye taşımak hedefiyle ‘Bambaşka ...

Sigorta dalının en kıymetli oyuncularından biri olan Aksigorta, kesimin gelişimini desteklemek ve daha ileriye taşımak hedefiyle ‘Bambaşka Sigortacılık Akademisi’ eğitim projesini hayata geçirdi. Sırf Aksigortalı acenteleri değil, kesimin tüm paydaşlarını kapsayan eğitim projesi, birebir vakitte sigortacılık bölümüne adım atacak üniversite öğrencilerinin de gelişimine katkı sağlayacak.

Türkiye’deki sigorta bölümünün oyun kurucularından biri olan Sabancı Holding iştiraki Aksigorta, kesimin gelişimine katma bedel sunacak ‘Farklı Sigortacılık Akademisi’ni hayata geçirdi. Bilgi Üniversitesi iş birliği ile ortaya çıkan bu eğitim projesi ile Aksigorta, tüm bölüm paydaşlarının geleceğine ve gelişimine katkı sunmayı amaçlıyor. Dalın var olan muvaffakiyet çıtasını çok daha yüksek bir düzeye çıkarmayı hedefleyen Aksigorta, sadece kendi acentelerinin değil, dalın tüm paydaşlarını ve mesleğini sigortacılık dalında inşa edecek olan üniversite öğrencilerini ‘Bambaşka Sigortacılık Akademisi’ne davet ediyor.

Sorumluluk şuuruyla kesim gelişimine dayanak

Sigorta bölümünün gelişimini sorumluluk şuuruyla desteklediklerini tabir eden Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, şöyle konuştu: “Aksigorta olarak, Türkiye’deki sigorta bölümünün önde gelen oyuncularından birisiyiz. Sigorta kesiminin gelişimi konusunda biz ve bizim üzere kesim yapıtaşlarının sorumluluğu bir epey fazla. Bugüne kadar hayata geçirdiğimiz her yeni hizmet ve uygulamada bedelli acentelerimize eğitim takviyesinde bulunduk. Farklı Sigortacılık Akademisi ile bu eğitimleri genişleterek, tüm dal paydaşlarının faydalanacağı kapsamlı bir eğitim programını hayata geçirdik. Bilgi Üniversitesi iş birliği ile başlatmış olduğumuz Apayrı Sigortacılık Akademisi’nde pek çok eser, alanında uzman akademisyenler tarafından dalımızdaki tüm acentelere ve bölüme adım atmaya hazırlanan üniversite öğrencilerimize sunulacak. Akademi içerisinde ayrıyeten ‘İlham Veren Seriler’ isimli bir kısım de tasarladık. Bu kısımda dalın hafızası olarak nitelendirilen sigortacılık duayenleri, iştirakçilerle bir ortaya gelerek tecrübelerini paylaşacaklar.’’

Tüm kesime fiyatsız eğitim fırsatı

Aksigorta’nın kesimin gelişimine katkı sağlamak emeliyle hayata geçirdiği ‘Bambaşka Sigortacılık Akademisi’, 6 aylık eğitim takvimi içeriyor. Sağlık sigortaları, yangın, nakliyat, alacak ve siber üzere pek çok eserin yanı sıra risk mühendisliği, vergi hukuku, dijital pazarlama, yeni dünyada satış teknikleri ve uzaktan satışta müşteri ilgileri üzere epey geniş bir perspektifte eğitim programı sunan ‘Bambaşka Sigortacılık Akademisi’ alanında uzman akademisyenler tarafından iştirakçilere fiyatsız eğitim fırsatı sunuyor. Eğitim programı içerisinde yer alan ‘İlham Veren Seriler’ kısmı ise, sigortacılığa uzun yıllar emek vermiş dal duayenlerini, dalın tüm paydaşları ve üniversite öğrencileri ile bir ortaya getirecek. Acenteler ve üniversite öğrencileri için eşsiz bir tecrübe ve bilgi transferinin yaşanacağı ‘İlham Veren Seriler’ kısmı ile iştirakçiler, sigortacılığın dünü ve bugününü birinci ağızdan dinleme fırsatını yakalamış olacaklar.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)